Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 

Referencje

 
 
 

Stadion Śląśk Wrocław- wielofunkcyjny obiekt na EURO 2012

Ułożenie dębowej mozaiki przemysłowej na powierzchni 8.500 m2

  • Rodzaj budynku: Obiekty sportowe
  • Rodzaj okładziny: Układanie posadzek drewnianych
  • Marka: Pallmann
  • Kraj: Polska

Projekt

Koncepcja architektoniczną stadionu została zaprojektowana przez pracownię JSK Architekci. To już kolejny obiekt tej pracowni we Wrocławiu na EURO 2012. Inspiracją dla kształtu wrocławskiej areny była forma lampionu, a jego elewacje pokrywa powłoka z włókna szklanego. Takie rozwiązanie i zewnętrzne oświetlenie umożliwi  zmiany iluminacji obiektu, np. zielono-biało-czerwono, kiedy na stadionie będzie grała drużyna Śląska Wrocław, biało-czerwony przy grze reprezentacji Polski.

Koncepcja stadion

Stadion miejski we Wrocławiu zlokalizowany jest w dzielnicy Fabryczna, na powierzchni 21 ha. Obiekt jest oddalony od Dworca Głównego o 8 km, a od lotniska o 5 km. Koszt całkowity budowy stadionu to przeszło 853 mln.

Docelowo stadion pomieści ok. 41 tys widzów. Jest to obiekt wielofunkcyjny, w którym oprócz rozgrywek piłkarskich organizowane będą również duże wydarzenia kulturalne, np. koncerty muzyczne. W związku z wielozadaniowością tego obiektu w kompleksie stadionu przewidziano również ogromne przestrzenie z przeznaczeniem na biura, restauracje, dyskotekę czy sale konferencyjne.

Przed ostatnim wygładzającym szlifowaniem podłogi wszystkie szczeliny pomiędzy elementami zostały wypełnione mieszaniną pyłu drzewnego z syntetycznym spoiwem Pallmann Uni Kitt. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie jednolitej kolorystyki podłogi, gdyż materiał użyty do wypełnienia pochodzi ze szlifowania istniejącego parkietu. Dzięki temu podłoga złożona z kilku milionów elementów tworzy jednorodną gładką powierzchnię.

Ze względu na wysokie wymagania stawiane podłodze w części komercyjnej, zdecydowano się na zastosowanie oleju Pallmann Soya Base Plus, który gwarantuje łatwą możliwość przeprowadzania czynności pielęgnacyjnych oraz konserwacyjnych. Projektując tego obiekt musimy się liczyć z tym, że podłoga w takim obiekcie będzie okresowo poddawana ekstremalnym obciążeniom. Jedynym rozsądnym zabezpieczeniem podłogi jest właśnie olej, który impregnując drewno od wewnątrz nie tworzy ścierającej się powłoki. Lakiery w przypadku tak ekstremalnego obciążenia nie sprawdzają się, gdyż po każdej większej imprezie konieczne by było kosztowne szlifowanie oraz ponowne lakierowanie. W przypadku podłóg impregnowanych wystarczy regularna pielęgnacja oparta na uzupełnianiu warstwy ochronnej oleju.

Doskonały efekt końcowy to zasługa nie tylko trafnego wyboru użytych materiałów ale głównie perfekcyjne wykonanej pracy przez firmę Parkiety Bortnowski, która w swoim ponad 20 letnim dorobku może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami podłóg. Doświadczenie dostawcy materiałów oraz wykonawcy podłóg pozwala na podjęcie się każdego zlecenia związanego z ułożeniem pięknej drewnianej podłogi nawet w najbardziej nietypowym miejscu. Obecnie dostępne materiały oraz technologie gwarantują możliwość utrzymania pięknego efektu takiej podłogi nawet na 8,500 m2 stadionu piłkarskiego.

 

Dostarczone produkty:

UZIN PE 414- preparat gruntujący

Pallmann SoyaBase Plus-  olejo-wosk

Pallmann Uni Kitt- spoiwo do wypełniania szczelin w parkiecie