Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 

Referencje

 
 
 

Hala Tarnovia – od ruiny do nowoczesnego obiektu

Hala sportowa Tarnovia to obiekt z 1969 roku. Jej stan wymagał generalnego remontu. Renowacji przysłużyły się produkty marki Pallmann.

  • Rodzaj budynku: Obiekty sportowe
  • Marka: Pallmann
  • Kraj: Polska

MKS Tarnovia to klub sportowy, który od niemal 90 lat kształci i wypuszcza w świat kolejne pokolenia sportowców. Obecnie w Tarnovii trenuje ponad 400 osób w kilku sekcjach: przede wszystkim piłki nożnej, ale także wspinaczki, tenisa stołowego i brydża. Wychowankami  klubu byli między innymi piłkarze: 18-krotny reprezentant Polski Antoni Barwiński oraz pomocnik w składzie obecnej reprezentacji Bartosz Kapustka, którego transfer do angielskiej ligi przyczynił się do renowacji hali sportowej. 

Hala sportowa Tarnovia to obiekt z 1969 roku. Jej stan wymagał generalnego remontu, w katastrofalnej kondycji była zwłaszcza nawierzchnia – sportowy parkiet. To właśnie tu sprawdziły się nasze produkty certyfikowane do obiektów sportowych. Zacznijmy jednak od początku...

Zdewastowana posadzka

Parkiet niepoddawany od lat renowacji, niezabezpieczany, wykorzystywany do intensywnych treningów był w bardzo złym stanie. Zadaniem wykonawcy – firmy Pawła Gniadka, Szlif-Paul – było uprzątnięcie nawierzchni, wyrównanie jej, zeszlifowanie i nałożenie świeżego lakieru. Słowem – przywrócenie posadzce dawnego blasku.

Parkiet o powierzchni 540 m kw. wykonawca musiał poddać renowacji w bardzo krótkim czasie – zaledwie 1,5 tygodnia. Liczyła się zatem każda zaoszczędzona godzina.

PALLMANN SPIDER – szybko i skutecznie

Dlatego wybór padł na nowoczesną szlifierkę PALLMANN SPIDER, której zastosowanie pozwala skrócić niektóre etapy pracy. Maszyna jest bardzo wydajna, wyposażona w trzy dyski szlifierskie i dodatkowe obciążniki do zwiększania nacisku szlifowania. Pomimo dość dużej wagi, która wraz z obciążnikami przekracza 70 kg, pracuje cicho, a jej sterowanie jest wygodne, praca za Spiderem jest komfortowa i sprawna.

Sprawdzone i atestowane lakiery

Na tej inwestycji liczyła się wysoka skuteczność, ale i ekonomia. Koszty modernizacji całego obiektu były bardzo duże, dofinansowanie z funduszy unijnych nie obejmowało nawet połowy budżetu, brakującą kwotę klub pokrył między innymi z wynagrodzenia za transfer Kapustki do Leicester City. Dlatego inwestor wraz z wykonawcą postawili na rozwiązania sprawdzone i wydajne. Jednym z nich był lakier PALL-X 94, użyty do zagruntowania wyszlifowanej powierzchni, jako lakier podkładowy.

Ten jednoskładnikowy środek na bazie wodnej wyróżnia dobra odporność mechaniczna i łatwość aplikacji, co wpływa na czas realizacji. Dodatkowym atutem był krótki czas schnięcia. Dzięki niskiej zawartości rozpuszczalników lakier ten jest przyjazny dla środowiska, co w przypadku sportowców ma niebagatelne znacznie.

Nawierzchnię wykończono wysokiej klasy dwuskładnikowym lakierem PALL-X Trend, który spełnia wymagania normy dla obiektów sportowych i jest certyfikowany na terenie całej Unii Europejskiej. Wyróżniają go doskonałe parametry: wysoka wytrzymałość, antypoślizgowość wymagana dla hal sportowych, świetna rozlewność i krótki czas wiązania. Jest to również produkt ekologiczny, oparty na bazie wodnej.

Do namalowania linii boiskowych oraz logotypu klubu użyto natomiast dwuskładnikowego kolorowego lakieru do podłóg sportowych – PALLMANN Sport Color 2K.

Modernizacja dla przyszłych pokoleń sportowców

Renowacja nawierzchni w hali sportowej była jednym z etapów metamorfozy, jaką przeszła hala w Tarnowie. W ramach tzw. termomodernizacji nastąpiła także wymiana dachu, instalacji elektrycznej, grzewczej, ocieplenie ścian. Budynek po remoncie ma zużywać mniej energii, a środki zaoszczędzone w ten sposób mają zostać przeznaczone na rozwój sportu w regionie.