Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 

Referencje

 
 
 

Renowacja parkietu w Konsulacie Kultury w Gdyni

  • Rodzaj budynku: Restauracja
  • Rodzaj okładziny: Podłogi drewniane
  • Techniczne rozwiązanie: Renowacja starych posadzek
  • Marka: Pallmann
  • Miejscowość: Gdynia
  • Contractor: Wood Podłogi
  • Kraj: Polska

Spotkania artystów i rozmowy o sztuce. Wspaniałe miejsce dla każdego odwiedzającego – tym razem to placówka kultury potrzebowała wsparcia naszych specjalistów od renowacji podłóg. Niezbędne przy wymagających pracach okazały się produkty firmy Pallmann.

Napotkane przeszkody

Kawiarnia Artystyczna Konsulatu Kultury – bo to tam niedawno mieliśmy okazję gościć – postawiła przed nami spore wyzwanie. Podłoga, z którą trzeba było się zmierzyć, faktycznie potrzebowała solidnej renowacji. Na jej powierzchni znajdowały się głębokie rysy powstałe na skutek przesuwania ciężkich, metalowych stołów i krzeseł.

Trudności podczas wykonywania prac wciąż się napiętrzały. Pierwszym wyzwaniem okazał się fakt, że  jodełkę przybito na deskę sosnową o starej konstrukcji, która przez cały czas „pracowała”, działając na niekorzyść widocznej powierzchni. Ponadto wcześniej podłogę wykończono złej jakości lakierem wodnym, który nie przetrwał próby czasu. Łącznie renowację przeprowadzono na 87m2 parkietu.

Wykorzystane produkty

Nieocenioną pomocą były w tym przypadku szlifierki najnowszej generacji - Spider Pallmann oraz Pallman Gecko Star 2.0. Jak podkreśla Tomasz Kasprzyk, wykonawca z firmy Wood Podłogi – maszyny te zawsze się sprawdzają, nawet przy tak skomplikowanych renowacjach.

Do wypełnienia szczelin użyto spoiwa Pallmann UniKit. Do renowacji wykorzystano lakier podkładowy Pallmann-X 325, a następnie położono dwie warstwy lakieru nawierzchniowego Pallmann-X Gold 98 w wersji półmatowej. W kolejnym kroku podłoga została zakonserwowana preparatem Pallmann Finish Care.

Lakier Pallmann-X Gold 98 wykazuje się wytrzymałością i bardzo wysoką klasą ścieralności, nawet jeśli jest to pomieszczenie użyteczności publicznej. Aby jednak produkt mógł w pełni zaprezentować swoje właściwości, konieczne jest zastosowanie się do zaleceń, takich jak położenie wycieraczki przed obiektem czy właściwa impregnacja, którą trzeba, co jakiś czas powtarzać – mówi Tomasz Kasprzyk, wykonawca z firmy Wood Podłogi.

Niezwykle istotne z punktu widzenia wykonawcy, ale także dla przyszłych użytkowników tej podłogi było zastosowanie rozwiązań systemowych Pallmann. – Użycie produktów jednej linii gwarantuje bezpieczeństwo pracy i zadowalający efekt – podkreśla Rafał Długołęcki. – To o tyle ważne, że nawet osoby dbające o posadzkę w Konsulacie Kultury w Gdyni zostały wyposażone w neutralny środek czyszczący Pallmann Clean i emulsję do pielęgnacji Pallmann Finish Care, które pomogą w utrzymaniu czystości i zachowaniu nienagannego wyglądu podłogi – dodaje Tomasz Kasprzyk.

Renowacja trwała od 2 do 5 września 2019 i na ten czas obiekt został wyłączony z użytkowania. Prace wykonano w standardowym tempie, pozwalając materiałom na odpowiedni czas schnięcia. Miejsce znów jest gotowe na wizyty osób związanych ze światem kultury.