Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 

Referencje

 
 
 

Renowacja Sali Sportowo-Widowiskowej TRAPEZ w Lesznie

Pełen sukces mimo nie zawsze korzystnych warunków

  • Rodzaj budynku: Obiekty sportowe
  • Rodzaj okładziny: Podłogi drewniane
  • Marka: Pallmann
  • Miejscowość: Leszno
  • Kraj: Polska

Leszczyński obiekt należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – hala Trapez – od 2015 roku nosi imię Zbigniewa Białasa, sportowca i zasłużonego dla Leszna działacza. Odbywają się w niej cykliczne imprezy sportowe, a także różnego rodzaju widowiska, np. występy kabaretowe. Choć były plany jej wyburzenia, leszczyńscy włodarze zadecydowali, że ponad 40-letni obiekt lepiej będzie zmodernizować.  

Niepokój sportowych środowisk wzbudziły zauważone w 2016 roku pęknięcia na legarach hali Trapez. Obawiano się, że obiekt będzie trzeba wyburzyć, a nową halę planowano postawić w innej lokalizacji. Na szczęście ekspertyzy budowlane okazały się pomyślne dla wybudowanego w połowie lat osiemdziesiątych obiektu. Zdecydowano wtedy o wzmocnieniu konstrukcji hali, a samorząd Leszna podjął decyzję o dalszej modernizacji obiektu. Trapez miał przejść generalny remont.

Boisko – to, co najważniejsze w hali sportowej

Plan modernizacji hali Trapez zakładał wiele elementów, ale jednym z najważniejszych była renowacja wysłużonego parkietu na płycie boiska. Zakres prac obejmował powierzchnię 1130 metrów kwadratowych, a za ich przeprowadzenie odpowiedzialna była firma 5parkiet z Wrocławia.

Wykonawca musiał zmierzyć się z cyklinowaniem, miejscowymi naprawami, wymianą listew przypodłogowych, a także malowaniem linii boisk, naniesieniem herbu miasta na środku sali oraz lakierowaniem parkietu.

Powierzchnia boiska w hali Trapez została wykonana z dwóch rodzajów parkietu – dębowego i bukowego. Do wykończenia odrestaurowanej powierzchni wykonawca zastosował produkty naszej marki PALLMANN. Ten wybór nie był przypadkowy. Jak podkreślają przedstawiciele 5parkiet, są w pełni zadowoleni z jakości naszych rozwiązań, rozlewności lakierów i ich czasu otwartego.

System w służbie fachowcom

Nasze produkty są systemowe i ich zastosowanie daje wykonawcom gwarancję oczekiwanego efektu.

Przy tej inwestycji wykonawca zdecydował się użyć jednoskładnikowego lakieru podkładowego PALL-X 320 na bazie wodnej, który zapewnia bardzo dobre wypełnienie. Jest to produkt przyjazny dla środowiska – o niskiej zawartości rozpuszczalników (9,5%). Dzięki swoim parametrom minimalizuje sklejanie boczne elementów i niweluje ryzyko powstawania plam.

Do namalowania obrysu i linii boisk sportowych fachowcy użyli dwuskładnikowych farb PALLMANN Sport-Color. Ten wodorozcieńczalny preparat jest bardzo prosty w przygotowaniu, wydajny i bardzo szybko schnie.

Dzieło zwieńczył lakier nawierzchniowy Pall-X Trend, wysokiej klasy, ekologiczny produkt dwuskładnikowy, który spełnia normę EN 14904 w aspekcie półmatowym. Wyróżnia go bardzo dobra rozlewność, a dodatek utwardzacza zapewnia mu krótki czas wiązania.

Wykonawca dzięki swojemu doświadczeniu i zastosowaniu najlepszych rozwiązań zakończył inwestycję w ustalonym terminie, mimo iż czas renowacji parkietu przypadł na okres wyjątkowych upałów. Z uwagi na fakt, że w tym okresie temperatury sięgały w ciągu dnia nawet 30 stopni Celsjusza, ostatnie lakierowanie rozpoczęło się w środku nocy. Z takim poświęceniem pracują tylko najlepsi fachowcy!